Tomass trīs nedēļu laikā zaudēja 7 kilogramus. Tas ir iespaidīgs rezultāts, bet vēl patīkamāks ir fakts, ka viņa metabolais vecums samazinājās no 51 līdz pat 36 gadu vecumam.

Tomasa parametri:

Vecums – 39 gadi;

Augums – 177 cm;

Svars – 89,5 kg, pēc 3 nedēļām – 82 kg;

Fiziskās aktivitātes – sezonā ar velosipēdu nobrauc vidēji 1000 km mēnesī;

Diagnoze – liekais svars;

Metabolais vecums – 51 gads, pēc 3 nedēļu diētas – 36 gadi;

Mērķis zaudēt 5 kg taukaudu, kopējo svaru samazināt par 10 kg.

Ir viegli zaudēt, bet grūti ir zaudēt svaru pareizi

Tomass 15 gadus strādāja kā pavārs, bet pirms pieciem gadiem pastiprināti sāka interesēties par velosipēdiem un atvēra savu velosipēdu veikalu. Tagad viņš dažkārt veido ēdienkartes restorāniem, viņam patīk gatavot ēdienu ģimenei un draugiem. Tomasa ikdienas ēdienkartē parasti ir augstas kvalitātes un estētiski patīkams ēdiens. Vīrietim patīk biežas uzkodas, garšo arī saldumi.

ĶMI rādītāji uzrāda, ka ir liekā ķermeņa masa un taukaudu procentuālais daudzums norāda uz aptaukošanos, bet metabolais vecums 51 gads.

Uztura specialista komentārs:

Tomass izmainīja savu ķermeņa fizioloģisko uzbūvi, kad pusaudža gados, cenšoties palielināt ķermeņa muskuļu masu, sāka nodarboties ar kultūrismu. Jo savādāk taukaudu procentuālais daudzums Tomasa ķermenī tagad būtu mazāks.

Ķermeņa masas analīze parādīja, ka Tomasam vajadzētu zaudēt apmēram 5 kg taukaudu vai apmēram 10 kg no kopējā svara. Speciālists atzīmē, ka Tomass vēlas ne tikai zaudēt svaru, bet arī nepārtraukt dalību velo sacensībās. Speciālists min, laikā, kad cenšas zaudēt lieko svaru, treniņi nav jāpārtrauc pilnībā.

Tomass uzskata, ka ir ļoti viegli atbrīvoties no dažiem kilogramiem – pietiek tik ievērot, piemēram, griķu diētu un pāris kilogrami ātri pazudīs.

„Svaru ir viegli zaudēt, bet grūti ir zaudēt to pareizi,“ uzsver uztura speciālists. „Ja izvēlētā metode nav sabalansēta, pastāv liela iespēja, ka zaudēsiet muskuļus, bet ne taukaudus.“ Svara zaudēšanai ir piemēroti tieši Nutriless produkti, kas satur sabalansētas uzturvielas. „Ja organisms izjutīs kādu uzturvielu trūkumu, tā parādās tendence uzkrāt “enerģijas substrātu” tauku veidā, brīdina uztura speciālists.

Tomasam pilna asins ainas analīze uzrādīja paaugstinātu holesterīna līmeni. Viens no iemesliem, pēc uztura speciālista domām, var būt uzturā tik ļoti iecienītās jūras veltes, kas satur daudz holesterīna.

Gaļa ir tik garšīga

Tagad es jūtos labi – grūtāk bija tikai pašā tievēšanas sākumā, atzīst Tomass. Trīs nedēļu laikā es pieradu, ka man ir noteikts ēšanas režīms, es iemācījos to ievērot. Pirmie iespaidi pēc 10 dienām nogaršojot parasto ēdiena ir īpatnēji: Es sāku izbaudīt ēdienu. Es apēdu nelielu gaļas gabaliņu, un tas ir tik garšīgs.

„Pirmās trīs dienas bija grūtas,“ Tomass atzīst, un neslēpj savas izjūtas pirmā tievēšanas posma laikā. „Gan ģimene, gan kolēģi pamanīja, ka esmu dusmīgs kā vilks.“ Kaut arī ievērojot Nutriless ļoti zemas kalorāžas diētu, nav ieteicama intensīva fiziskā slodze, Tomass nevēlējās pārtraukt treniņus. Tāpēc papildus lietoja Maxim proteīnu batoniņus.

Lai gan Tomass ir ļoti apmierināts ar rezultātu – zaudēti 7 kg, viņš joprojām vēlas zaudēt vēl kādus svara kilogramus.

Pēc uztura speciālista teiktā, Tomasam ķermeņa svars 80-82 kg būtu optimālā robeža, un šobrīd sasniegtais svars – 82 kg ir ideāls svars fiziski aktīvam vīrietim. Tomass aktīvi reklamē riteņbraukšanu, piedalās sacensībās, un mēnesī nobrauc ar riteni ap 1000 km.

„Tomass saglabāja savu muskuļu masu, jo uzturā bija olbaltumvielas,“ komentē uztura speciālists. Taukaudu daudzums tagad ir normas augšējā robežā, kas ir labs rādītājs ūdens lietošanas efektam uz taukaudu metabolisma procesiem. Pat metabolais vecums ir dramatiski samazinājies par 15 gadiem.“

Pēc uztura speciālista teiktā, Tomasam vissvarīgākais ir noturēties pie paradumiem, kurā viņš šobrīd atrodas: ēšanas režīms, porcijas lielums, fiziskās aktivitātes, un dzeramā ūdens daudzumam dienas laikā. “Jāēd vismaz 3 reizes, 4 – nav slikti, 5 – lieliski. Ja ir gara diena, var ēst pat 6 reizes“, – iesaka speciālists.

Tomass uztraucas, vai var ēst vakariņas pulksten 21:00. vakarā. „Jā, ja tas ir 2 stundas pirms gulēt iešanas.“

Arī uztura speciālista ieteikums ēst daudz dārzeņu un gaļas, der Tomasam. Fiziski aktīvam cilvēkam, kāds ir Tomass, brokastīs un pusdienās iesaka izvēlēties makaronus, bet vakariņās jāizvēlas ēdieni, kuros ir vairāk olbaltumvielu. Turklāt ir nepieciešams uzņemt papildu minerālvielu piedevas – magniju u.c.

Par to, ka mēs visi uzvedamies kā parasti cilvēki, liecina vēl viena Toma atzīšanās: “Nedēļas nogalē mums bija viesības. Cepām gaļu, un nākamajā dienā svari uzrādīja papildus puskilogramu. Es atgriezos pie savas saplānotās ēdienkartes, un viss atkal atgriezās ierastās sliedēs.”